Czołgi niemieckie w WoT

Niemieckich czołgów średnich w grze jest bardzo dużo i są to bardzo dobre maszyny. Według nas na szczególną uwagę zasługują tutaj:

1. Pz.Kpfw. IV Ausf. H

 

   Pz. IV to najpopularniejszy czołg jaki występował w niemieckiej armii podczas II wojny światowej. W grze znajduje się on na poziomie 5. Jest to dość uniwersalna maszyna. Ma 480 punktów wytrzymałości. Pancerz kadłuba z przodu ma do 80 mm grubości, a na wieży do 50 mm. Czołg ten jest całkiem mobilny. Rozwija prędkość do 40 km/h. Ma do wyboru działo kalibru 75 mm i krótkolufowe kalibru 105 mm. Według nas lepszym wyborem jest to drugie. Zadaje ono średnio 350 - 410 punktów obrażeń, a jego średnie uszkodzenia na minutę wynoszą 2625 punktów.

   Pz. IV jest typowym czołgiem średnim. Nadaje się do objeżdżania i zaskakiwania wrogów na flankach. Przy odpowiednim użyciu może być kluczowym czołgiem podczas bitwy. Najlepiej sprawdza się na otwartym terenie i zgrupowaniu z innymi czołgami średnimi. Nie powinno się nim jeździć na tzw. "przepychacze", gdyż nie ma on w tych miejscach żadnych szans na jakikolwiek sukces.

2. VK 30.02 (M)

 

   Pojazd ten to tak naprawdę czołg Panther wczesnych wersji produkcyjnych. Przez wielu jest uważany za jeden z najlepszych niemieckich czołgów okresu II wojny światowej. W grze jest umieszczony na 6 poziomie. Ma on 840 punktów wytrzymałości. Pancerz przedni kadłuba ma 85 mm grubości i dodatkowo jest pochylony pod dużym kątem, dzięki czemu jego praktyczna grubość wzrasta do 120 - 140 mm. Wieża ma 100 mm pancerza. Mobilność czołgu jest wręcz świetna, a jego prędkość wynosi nawet do 55 km/h. Wyposażony jest on w działo kalibru 75 mm L/70, które zadaje średnio 135 - 175 obrażeń na strzał. Średnie obrażenia na minutę w przypadku tego czołgu wynoszą prawie 2000 punktów.

   Jest to czołg, który nadaje sie do walki z innymi czołgami średnimi oraz lekkimi. W starciu z czołgami ciężkimi nie ma najmniejszych szans, dlatego w przypadku konieczności walki z nimi powinien walczyć w tzw. "wilczych stadach" złożonych z czołgów średnich. Jego największym minusem jest słabe działo, natomiast do plusów należy zaliczyć bardzo dobrą mobilność i gruby pancerz przedni, który potrafi odbić wiele pocisków.

3. Panther

 

   Jest to tak naprawdę omawiana wcześniej przez nas VK (Panthera wczesnych wersji), a główna różnica między tymi pojazdami polega na tym, że czołg Panther omawiany w tym punkcie należał do późnych wersji produkcyjnych, które były wytwarzane pod koniec II wojny światowej dla armii niemieckiej. Statystyki tego pojazdu są takie same jak VK-i z tą różnicą, że omawiana tutaj Panthera miała inną wieżę, która konstrukcyjnie różniła się nieco od tej w VK-ce oraz nieco inny ogólny układ konstrukcyjny i wyposażenie. Poza tym czołg ten grze umieszczony na 7 poziomie i ma nieco większe średnie obrażenia na minutę niż VK wynoszące 2025 punktów. Poza tym ma on 1300 punktów wytrzymałości.

  Czołgiem tym powinno się grać tak samo jak VK 30.02 (M), gdyż są to tak naprawdę te same czołgi, które różnią się od siebie nieznacznie tylko konstrukcją ogólną i wyposażeniem. Mimo pewnych słabości jest to zdecydowanie bardzo dobry i warty polecenia pojazd.

4. E-50

 

    Pojazd ten jest uważany przez bardzo wielu graczy za najlepszy czołg średni w niemieckim drzewku konstrukcyjnym i my również podzielamy to zdanie. Jest tak z kilku powodów, które wynoszą tą maszynę ponad inne niemieckie czołgi tego rodzaju w grze. W World of Tanks jest on umieszczony na 9 poziomie. Ma on 1750 punktów wytrzymałości, co jak na czołg średni tego poziomu jest świetnym wynikiem dającym mu przewagę nad innymi podobnymi mu maszynami. Pancerz przedni kadłuba ma 150 mm grubości i jest pochylony pod dużym kątem, co mocno zwiększa jego rzeczywistą grubość. Pancerz wieży również jest bardzo mocny i ma 185 mm grubości. Mobilność tego czołgu średniego jest wręcz niesamowita. Jego prędkość maksymalna wynosi 60 km/h, co jest jednym z najlepszych wyników wśród wszystkich czołgów średnich w grze. Do wyboru w tej maszynie mamy kilka dział. Według nas najlepszym z nich jest to kalibru 105 mm. Zadaje ono bardzo duże obrażenia rzędu 390 - 510 punktów i jest bardzo celne. Średnie uszkodzenia na minutę zadawane przez ten czołg w tym wypadku wynoszą 2437 punktów, co jest również przyzwoitym wynikiem.

    Pojazdem tym powinno się grać podobnie jak pozostałymi czołgami średnimi z niemieckiego drzewka o tych charakterystykach. Jest to czołg, który świetnie nadaje się do objeżdżania wroga i wykonywania szybkich ataków. Najlepiej czuje się na mapach otwartych, gdzie ma duże możliwości manewru i w grupach czołgów, które nazwajem się wspierają. Jest w stanie skutecznie walczyć z czołgami ciężkimi. Maszyna ta niezależnie od działa, które posiada jest również świetnym snajperem. To wszystko sprawia, że czołg ten można rzeczywiście nazwać jedną z najlepszych maszyn tego typu i prawdziwym postrachem wroga.

5. Leopard 1

 

  Leopard 1 jest pojazdem, który w grze znajduje się na 10 poziomie. Jest to specyficzna maszyna, którą wiele graczy mocno zachwala, ale równie dużo jego użytkowników wskazuje, że jest to raczej słaby czołg. Ma on 1950 punktów wytrzymałości. Jego najsłabszym punktem jest pancerz, który ma zaledwie 70 mm na przodzie kadłuba i 52 mm na wieży. Za to czołg ten ma świetną mobilność i maksymalnie może się rozpędzić do 65 km/h. Uzbrojony jest on w nowoczesne działo L7A3 kalibru 105 mm, które świetnie sobie radzi w walce. Jego średnie obrażenia na strzał wynoszą między 390 a 480 punktów. Średnie obrażenia na minutę również utrzymują się na dobrym poziomie i wynoszą prawie 2700 punktów.

   Leopard 1 nie jest czołgiem dla każdego. Ma on słaby pancerz i trzeba się nastawić na to, że każdy pojazd jest w stanie go przebić. Ma za to mocne strony pokroju działa i mobilności. Z tych powodów jest to czołg dla doświadczonych graczy, którzy wiedzą jak zniwelować jego wady i wykorzystać zalety. Trzeba grać nim bardzo ostrożnie, by nie narażać się na niepotrzebne obrażenia oraz umiejętnie manewrować, co nie jest łatwym zadaniem. 



Dodaj komentarz






Dodaj

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl